Prioritou Tomáše Kostky letos starty s Audi A4 DTM . Chce titul...
Zlínský automobilový jezdec Tomáš Kostka, který už závodil na městském okruhu v Monaku i ve slavné čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans, poprvé v kariéře absolvuje kompletní domácí šampionát. V barvách stáje Bohemia Racing Team (BRT) pojede ve voze Audi A4 DTM mezinárodní mistrovství republiky na okruzích v divizi D4. Startovat bude ve sprintech i ve vytrvalostních závodech, jeho cílem je titul.
"Jednal jsem o startech v zahraničí, ale pak přišla nabídka jet s vozem DTM. Je to výborné auto, moc se těším," uvedl Kostka, který doplnil v týmu šéfa stáje Milana Maděryče. "S týmem BRT jsem spolupracoval už loni. Jejich velkou výhodou je vazba na tovární tým Audi Sport."
První start ho čeká už o víkendu na maďarském Hungagoringu. Na okruhu, na němž se od roku 1986 jezdí formule 1, silné Audi testoval. Spolu se Švédem Thedem Björkem byl nejrychlejší.
"Pomáhali nám technici z továrního týmu, auto se nám podařilo na tuhle technickou trať vyladit," pochvaluje si. "Hlavní bylo, abych si na vůz co nejvíc zvykl. Myslím, že se to podařilo."
Audi, s nímž bude Kostka závodit, má sedačku nezvykle vzadu. Ale to není jediný rozdíl. "Díky volnějším pravidlům v českém mistrovství je naše auto rychlejší, než kdyby jelo v DTM. Výkon motoru přesahuje 500 koní," popsal.
PR
www.tomas-kostka.com